Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Pokarm dla żółwia

( ilość produktów: 1 )

Jak prawidłowo karmić żółwia?

Czy podawanie żółwiowi wyłącznie sałaty jest dobre dla jego zdrowia?

Zdecydowanie nie. Żółwie, w zależności od gatunku, żywią się różnymi rzeczami. Żółwie lądowe są roślinożerne, wtedy zielone liście, np. sałaty (choć najmniej!), babki lancetowatej, mięty czy mleczu się sprawdzą. Żółwie wodno-lądowe to drapieżniki. Ich pożywienie w 50% powinno składać się z białka zwierzęcego. Wybieramy takie, które występuje w naturalnym środowisku tych zwierząt, czyli zamieszkujące akweny wodne: ślimaki, skorupiaki, małe ryby czy żaby, kijanki. Rośliny dla żółwi wodno-lądowych to np. rzęsa wodna, glony czy inne rośliny akwariowe. Od czasu do czasu można urozmaicić dietę w owady: świerszcze czy karaczany.

Nie zapominajmy o bardzo ważnych substancjach odżywczych. Gammarus podawany żółwiom zapewni im cenne białko, kwasy omega 3 i omega 6. Skorupa żółwia wymaga specjalnego traktowania. Do jej prawidłowego rozwoju oraz do budowy kośćca, niezbędna jest witamina D3. Wszystkie te składniki można dostarczyć podając żółwiom doskonale zbilansowane pożywienie w postaci specjalnych pałeczek (do wyboru dla żółwi lądowych i wodnych).

Jak zauważyć, czy żółw dostaje odpowiednią suplementację?

Jeśli nasz zwierzak jest apatyczny i nie chce jeść, to pierwszy symptom, że dzieje się coś niedobrego. Jeżeli w terrarium przebywa więcej żółwi a tylko jeden wydaje nam się chory, starajmy się wydzielić mu osobne miejsce z pokarmem, aby upewnić się, czy jego apetyt się zmienił, czy też nie. Kolejną rzeczą, która powinna nas zaniepokoić, to opuchnięte oczy oraz miękki pancerz. Zaopatrując terrarium w odpowiednie pożywienie, nasz zwierzak powinien długo cieszyć się dobrym zdrowiem.

Zaufane Opinie IdoSell
5.00 / 5.00 11 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-08-16
Bardzo fachowa i szybka obsługa
2023-07-03
Zgodne z opisem, szybka dostawa
pixel