Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Obroża na pchły

( ilość produktów: 2 )

Obroża przeciw pchłom i kleszczom to podstawowe kocie wyposażenie.

Pchły to najczęstsza dolegliwość dopadająca naszego pupila - bardzo łatwo stać się ich nosicielem. Nie dość, że są uciążliwe, bo zagnieżdżając się w kociej sierści, zwierzak odczuwa uporczywe swędzenie, to jeszcze te pasożyty są nosicielami groźnych chorób. Nie ma najmniejszej wątpliwości, że pchły należy zwalczać.

Równie groźnymi roztoczami dla kociego zdrowia są kleszcze, które kryją się w wyższych trawach i na drzewach, skacząc z nich na swoją ofiarę, gdy wyczują ciepło skóry. Żywią się krwią i są nosicielami np. boreliozy, tularemii czy paraliżu odkleszczowego.

Do pasożytów, które lubią towarzystwo kota możemy też śmiało zaliczyć zwykłe komary czy muszki, bardzo uciążliwe dla naszego małego przyjaciela.

Bez wątpienia zakup specjalnej obroży przeciwko insektom to świetne rozwiązanie aby przeciwdziałać wielu chorobom.

Występuje kilka rodzajów obroży, najpopularniejszymi są te nasączone geraniolem i imidachloprydem, jako substancjami czynnymi. Zaczynają działać już po godzinie od założenia i najczęściej wystarczają na około 4 miesiące. Są też obroże BIO oraz ziołowe, których zadaniem jest odstraszenie pasożytów i pozostawienie sierści kota lśniącej i zdrowej.

Nie należy martwić się o bezpieczeństwo naszego pupila – mimo to, że obrożę nosi się przez 24h, jest bezpieczna nawet przy zahaczeniu czy szarpnięciu – posiada małe nacięcia, które w nagłym przypadku gwałtownego ruchu pękną i nie zrobią zwierzęciu krzywdy.

Zadbaj o zdrowie i dobre samopoczucie kota, zaopatrując go w ochronną obrożę.

Zaufane Opinie IdoSell
5.00 / 5.00 11 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2021-04-29
Szybka realizacja, świetnie zapakowane, przyjemne wygodne zakupy.
2020-06-20
Polecam
pixel