Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Kolby dla królika

( ilość produktów: 28 )

Króliki to prawdziwe łasuchy,

dlatego na każdą formę przekąski zareagują niezwykłym entuzjazmem.

Kolba jest to forma sprasowanych i połączonych ze sobą przy pomocy spoiwa spożywczego różnych odmian orzechów, owoców, czasem warzyw. Są one uformowane w walec i zatknięte na patyczek lub przytwierdzone do sznurka lub żyłki. W takiej formie wiesza lub stawia się kolbę w klatce królika.

Błędem jest powieszenie jej na stałe w domku naszego pupila. Królik je bez przerwy, więc jest w stanie pochłonąć całą kolbę na jeden raz. A jest ona bardzo kaloryczna, zawiera bardzo dużo fruktozy (cukru z owoców) oraz cukrów prostych (ze spoiwa, np. miodu czy karmelu), więc kalorii ma bez liku. Aby zachować królika w dobrym zdrowiu, musimy dbać o odpowiednie proporcje w diecie, nadwaga u tych zwierząt jest niebezpieczna dla ich zdrowia.

Kolba, poza kalorycznością i nagrodą dla królika, jest źródłem witamin, błonnika oraz minerałów, dlatego warto mieć ją w wyposażeniu króliczej wyprawki.

Kupując kolbę dla królika, zwróćmy uwagę na jej zawartość – kupujemy takie bez konserwantów i ulepszaczy oraz wykonane z naturalnych składników. Występują kolby o bardzo różnych smakach: miodowa, owocowo-orzechowa czy warzywna.

Kolba spełnia też rolę ścieracza zębów – jest to niezwykle ważne, aby królik regularnie ścierał swoje bardzo szybko rosnące zęby (aż o około 1 cm miesięcznie), aby nie ranić sobie jamy ustnej i zachować zdrowie.

Przekąskę można podawać królikowi nie częściej niż raz lub dwa razy w tygodniu. Powieśmy ją w klatce na czas jednego posiłku, następnie przechowujmy w chłodnym miejscu w zamknięciu i posłuży nam na długi czas.

Dodatkowo kolba może posłużyć nam jako nagroda dla królika lub sposób oswojenia go – smakołyki to najczęstszy sposób wychowywania każdego zwierzaka.

Zaufane Opinie IdoSell
5.00 / 5.00 11 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-08-16
Bardzo fachowa i szybka obsługa
2020-06-20
Polecam
pixel