Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Akcesoria dla jeża

( ilość produktów: 35 )

Dom dla jeża

Posiadając to małe zwierzątko, musimy należycie zadbać o mieszkanie dla małego lokatora.

Najlepszym schronieniem dla jeża domowego będzie terrarium. Klatka nie zda egzaminu, ponieważ może być w niej jeżowi za zimno. W terrarium powinniśmy utrzymywać temperaturę około 22 stopni, w przeciwnym razie, jeśli będzie za chłodno, jeżyk może zapaść w sen zimowy, co nie jest dla niego dobre w domowych warunkach.

Jeż jest zwierzęciem nocnym, jego aktywizacja następuje około 22 i trwa do 5 rano. Tylko właściciele-nocne marki mogą wiec zaobserwować harce tych kolczastych kuleczek. W nocy jeż jest bardzo aktywny. Na wolności właściwie cały czas, gdy nie śpi, jest w ruchu, potrafi przemierzyć około 3 kilometrów dziennie, dlatego też w domu powinniśmy zapewnić mu warunki do wybiegania się.

Terrarium powinno być zatem dość duże, mimo to, że jeż jest malutkim zwierzakiem. Powinno mieć około 1 metra na 45 cm. To daje jeżowi swobodę ruchu. Idealnie, gdyby terrarium miało wybieg, po którym jeż mógłby w nocy truchtać.

Niezbędnym wyposażeniem terrarium jest domek, poidełko, kuweta, miseczka na jedzenie oraz, jeżeli nie mamy miejsca do wybiegania się zwierzątka, kołowrotek. Jeżeli pozbawimy jeża jego naturalnej potrzeby ruchu, może stać się osowiały i otyły. Warto także codziennie wieczorem wypuścić jeża z terrarium, aby zażył więcej aktywności fizycznej.

W domku jeża sprawdzą się wysypany trociny, aby jeż mógł się swobodnie zakopać lub wystarczy mu bawełniana, ciepła tkanina.

Jeśli jeżyk nie będzie umiał korzystać z poidełka, powinniśmy wstawić mu do terrarium miseczkę z wodą. Czasem tak się zdarza, że jeż ma trudność z napiciem się wody z poidła.

Terrarium wykładamy trocinami z drzew liściastych: ważne, aby były odpylone i bezwonne. Alternatywą dla trocin jest bawełniany materiał, którym wykładamy całe terrarium – pamiętajmy jednak, że równie często jak trociny należy go wymieniać.

Kuweta powinna być wyłożona niepylącym żwirkiem drewnianym. Jeż potrafi załatwiać swoje potrzeby fizjologiczne w kuwecie, jeżeli go tego nauczymy – pokażemy ją, przenosząc tam jego nieczystości.

Jeśli posiadamy więcej niż jednego jeża, musimy mieć dodatkowe terrarium. Jeże to samotniki, nie tolerują towarzystwa innego jeża, z wyjątkiem czasu rozrodczego. Najlepszym towarzyszem dla niego, jest on sam.

Jeże to bardzo mądre, choć nieuważne stworzonka. Pilnujmy ich, gdy wychodzą z terrarium, bo łatwo mogą spać np. z kanapy. Nie zabraniajmy także kontaktów z innymi zwierzakami, jednak zawsze róbmy to pod nadzorem, ponieważ jeż od małego wychowywany w domowych warunkach nie umie zwinąć się w kolczastą kulkę i walczyć o swoje.

Jak widać, wyposażenie całego życia jeża nie jest trudne ani drogie, można w prostu sposób zapewnić mu wszystko, czego potrzebuje.

Zaufane Opinie IdoSell
5.00 / 5.00 11 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-08-16
Bardzo fachowa i szybka obsługa
2020-06-20
Polecam
pixel