Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Higiena jamy ustnej

( ilość produktów: 5 )

Preparaty do higieny jamy ustnej

W jamie ustnej naszego czworonoga znajduje się ogromna ilość bakterii i toksyn, które osadzając się na zwierzęcych zębach, tworzą osad, zwany płytką nazębną.

Prawidłowa dbałość o zęby, język czy dziąsła jest niezwykle ważną czynnością. Zaniedbując czyszczenie zwierzęcego pyska, narażamy go na groźne choroby: najczęstszą dolegliwością, z która borykają się nasi pupile, to parodontoza, czyli choroba dziąseł, która jest następstwem gromadzenia się kamienia nazębnego.

Kamień nie czyszczony na bieżąco, musi być usuwany pod narkozą przez weterynarza. Nie eliminowanie go ze zwierzęcych zębów ma poważne konsekwencje: dotkliwy ból przy zapaleniu dziąseł, przez co czworonóg przestaje jeść. Przez toksyny i bakterie osadzające się w jamie ustnej, może nawet dojść do zakażenia całego organizmu. Najbardziej odczuwalnym i najczęstszym efektem słabej dbałości o zdrowe zęby jest nieprzyjemny psi czy koci oddech. Koty rzadziej niż psy zapadają na tą przykrą chorobę, a zawdzięczają to swojemu szorstkiemu językowi, który ściera część płytki nazębnej, jednak nie całą – wtedy warto sięgnąć po preparaty wspomagające.

Istnieje wiele metod czyszczenia jamy ustnej u zwierząt. Mogą być to gryzaki plastikowe i naturalne czy suche karmy wspomagające eliminowanie osadu nazębnego, jednak najskuteczniejsze jest stosowanie preparatów stomatologicznych dla zwierząt – żeli do pielęgnacji zębów.

Najlepsze efekty przynosi szczotkowanie zębów szczoteczką i specjalną pastą. Usuwa ona nieświeży oddech oraz zapobiega rozwojowi bakterii, utrzymując zdrowie jamy ustnej.

Poza pastą skuteczną metoda jest żel dla zwierząt, wcierany w błonę śluzową. Ogranicza on powstawanie płytki nazębnej u czworonogów.

Warto zadbać o higienę naszego pupila, aby długo cieszył się dobrym zdrowiem.

Zaufane Opinie IdoSell
5.00 / 5.00 11 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-08-16
Bardzo fachowa i szybka obsługa
2023-07-03
Zgodne z opisem, szybka dostawa
pixel