Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Króliki

( ilość produktów: 164 )

Królik – przyjaciel czy szkodnik?

Jak tu nie kochać królików? Są miękkie, słodkie i często są towarzyszami zabaw najmłodszych. A czy znacie ich charakter?

Króliki są, zaraz po psach i kotach, najczęściej hodowanym zwierzątkiem domowym. W sklepach zoologicznych czy hodowlach bardzo łatwo kupić różne odmiany tego gatunku.

Niewątpliwą zaletą posiadania królika jest to, że nie są ogromnie wymagające, w większości przypadków nie osiągają ogromnych rozmiarów, są ufne i kontaktowe. Jednak króliki mają swoje wymagania.

Króliki to towarzyskie zwierzęta

Podstawową potrzebą jest interakcja z drugim przedstawicielem gatunku. Te puchate zwierzątka nie lubią być same, często ich choroby wynikają właśnie z samotności. Jeśli chcesz zadbać o świetne samopoczucie królika, spraw mu przyjaciela. Jeżeli nie możesz pozwolić sobie na dwa króliki, bądź świadomy, że Ty będziesz musiał spełnić rolę towarzysza zabaw pupila – należy się z nim bawić i często z nim przebywać, szczególnie w czasie jego największej aktywności, czyli rano i wieczorem.

Czy masz wystarczająco dużo miejsca?

Króliki, nawet te niewielkich rozmiarów, musza się wybiegać. Nie wolno trzymać królika w małej klatce. Musi być ona naprawdę duża, a szczególnie, jeśli mają się w niej zmieścić dwa osobniki. Dodatkowo, królik obowiązkowo musi mieć gdzie się wybiegać. Idealnie by było, gdybyś mógł mieć jeden niewielki pokój na to, aby wypuścić tam królika, bez troski o to, czy przegryzie kable (co uwielbiają), firanki, dywany czy pościel. Klucz, to zapewnienie mu bezpieczeństwa i pozwolenie na realizację instynktów, czyli zapewnienie dużej ilości ruchu – przynajmniej godzinę dziennie.

Czy to zwierzątko dla dzieci?

Każde zwierzę uczy dziecko odpowiedzialności. Rodzice muszą jednak czuwać nad spełnianiem obowiązków przy pupilach, ponieważ zaniedbanie może spowodować poważne choroby zwierzaka. Czyszczenie klatki oraz podawanie odpowiedniego pożywienia, to najważniejsze zadania, które czekają dziecko. Klatka musi być czyszczona gruntownie raz w tygodniu, a nieczystości usuwane codziennie. Jedzenie również trzeba wymieniać każdego dnia.

Królik to towarzyskie zwierzę, ale nie znosi hałasu oraz gwałtownych ruchów. Jest bardzo delikatny i strachliwy, więc każdy nadmierny dźwięk oraz mnóstwo nieskoordynowanych ruchów, wzbudza w nim stres. Dlatego też królik nie jest odpowiednim zwierzątkiem dla bardzo małych dzieci. Nie bez powodu istnieje określenie „kłaść uszy po sobie” – królik ma je długie i często ze strachu opadają mu na grzbiet. Trzeba być zdecydowanym i świadomym przed podęciem decyzji o posiadaniu królika.

Zaufane Opinie IdoSell
5.00 / 5.00 11 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2021-03-21
Sprawnie;)
2020-06-20
Polecam
pixel