Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Rodzaje transporterów dla kotów

2019-05-06
Rodzaje transporterów dla kotów

Jeśli chcemy wybrać się z naszym kotem do weterynarza, warto wcześniej zaopatrzyć się w odpowiedni transporter. Może się on przydać także w innych sytuacjach, między innymi wtedy, gdy będziemy podróżować razem z naszym pupilem. Z pewnością będzie nam zależeć na tym, by miał on jak najwygodniej podczas przewozu. Jakie więc transportery dla kotów są dostępne w sprzedaży - o tym właśnie w tym artykule.

Analizując ofertę sklepu zoologicznego, będziemy mogli dojść do wniosku, że wyróżnić można trzy typy takich produktów:

  • torby materiałowe,
  • plastikowe kontenery,
  • a także, co już zdarza się coraz rzadziej, kosze wiklinowe.

Wiklinowe rozwiązania

Te ostatnie tak naprawdę sprawdzają się tylko wiosną i latem. W dodatku wyłącznie wtedy, gdy jest ładna, bezdeszczowa pogoda. Jak bowiem możemy przyznać, kosze te nie są odporne na niekorzystne warunki atmosferyczne, a do tego wcale nie tak łatwo je ocieplić. Nie można też powiedzieć, by były jakoś specjalnie poręczne, niemniej może nas zachęcić ich ładny wygląd. Jeśli jednak będziemy mieć na uwadze przede wszystkim wygodę naszego czworonoga, to raczej on z takiego zakupu zadowolony nie będzie. My zresztą także, zwłaszcza jeśli przyjdzie czas na czyszczenie takiego transportera – przekonamy się, że będzie to karkołomne zadanie. Kosze te nie należą do zbyt poręcznych, więc jeżeli już musimy się na nie zdecydować, pamiętajmy, by korzystać z nich raczej na krótkich trasach w pogodne dni.

A może materiałowe torby?

Możemy też wziąć pod uwagę zakup torby dla kota. Takie rozwiązanie zdaje egzamin zwłaszcza wtedy, gdy planujemy raczej krótką podróż. Musimy bowiem liczyć się z tym, że torby te nie są zbyt sztywne, chociaż w pełni przystosowane do przewożenia naszego pupila. Może poza jednym szczegółem, mianowicie, że taki transporter nie jest łatwo ocieplić jesienią, czy zimą. Nowoczesne torby mają bardzo wiele zamków, więc pod tym względem możemy liczyć na to, że korzystanie z niej będzie komfortowe. Takie torby są najczęściej wykonane z nylonu, więc nie przemoknie w razie deszczu i szybko wyschnie. Przed zakupem warto jeszcze sprawdzić, czy aby wszystkie kieszenie zamykają się do końca.

Wielofunkcyjne kontenery

Z kolei plastikowe kontenery są idealne na dalekie podróże – łatwo się je czyści ze względu na geometryczny, prostokątny kształt. Bez trudu też będziemy mogli je przygotować na jesień i zimę. Dodatkowym atutem jest to, że łatwo uda się nam dopasować taki transporter do naszego czworonoga, a nie na odwrót. Kontenery tego typu są bowiem dostępne w wielu różnych rozmiarach, z możliwością rozłożenia kółek, czy nawet przypięcia pasami w samochodzie.

Pokaż więcej wpisów z Maj 2019
Zaufane Opinie IdoSell
5.00 / 5.00 11 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-07-03
Zgodne z opisem, szybka dostawa
2021-03-21
Sprawnie;)
pixel